OLECH GLASS STUDIO

O pracowni - fusing Wrocław

Szkłem zajmuję się, wliczając okres studiów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, od roku 1985. Przez wiele lat zdołałem poznać ten niezwykły materiał na tyle by problemy związane z technologią nie stanowiły dla mnie przeszkody w dochodzeniu do "szklanych celów". Wszelkiego rodzaju obiekty wykonywane w studio mają unikatowy charakter oraz odpowiednią wysoką jakość, co w szkle nie jest bez znaczenia. Studio współpracuje z najlepszymi architektami z całej Polski.

Działania pracowni są różnorodne, od elementów wystroju wnętrz poprzez wszelkiego rodzaju przeszklenia. Obecne technologie pozwalają nawet na tworzenie obiektów o charakterze monumentalnym, szkło odpowiednio wyeksponowane i oświetlone charakteryzuje się niezwykłym wdziękiem i lekkością, których to cech próżno szukać w kamieniu czy metalu.

Szkło jest materią nie tylko odbijającą światło, ale również pozwalającą wniknąć mu do swego wnętrza. Światło błąka się w przestrzeni kształtów tworząc za każdym razem nowa jakość.
Wiele starych technologii przeżywa obecnie tzw. renesans, na szkło zawsze była moda, utrzymuje się ona w sposób niezmienny do dzisiaj otwierając, mnie i Państwu, każdego dnia nowe możliwości.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy.

Wojciech Olech